banner08

سرمایه گذاری در پرتغال

کشور پرتغال در جنوب غرب اروپا در شبه جزیره ایبری ودر همسایگی اسپانیا قرار گرفته است و حدود 11میلیون نفر جمعیت دارد که حدود 3 میلیون نفر از انها پایتخت ان ، لیسبون ساکن میباشند . این کشور دارای اب و هوای مدیترانه ای است.  زبان مردم این کشورپرتغالی میباشد. هزینه های پایین و ارزان ان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی از جمله مزایای زندگی در پرتغال است.

  محصولات غذایی، کشاورزی، نفتی و شیمیایی، پلاستیک، چوب پنبه وابزارآلات وسایل نقلیه از جمله اقلام صادراتی این کشور میباشد . به علت فراز و نشیب در سراسر کوچه و خیابان مردم لیسبون ،معتقدند شهرشان بر هفت تپه بنا شده است وبه همین جهت در این شهر، دوچرخه سواران کمتری خواهید دید.

 سرمایه گذاری در پرتغال

 

زندگی در پرتغال

زندگی در پرتغال که عضو حوزه شینگن نیز میباشد مزایای زیادی دارد که در زیر به شرح برخی از انها میپردازیم.

پرتغال یکی از ارزان‌ترین کشورهای اروپایی برای زندگیست که نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر مقرون به صرفه است

 هزینه زندگی یک زوج در شهرهای کوچک حدود 1700 دلار در ماه ودر شهرهای بزرگتر چون لیسبون 2200 دلار در ماه خواهد بود.

از دیگر مزایای زندگی در پرتغال میتوان به خونگرمی مردم، اب و هوای مطبوع ان وهمچنین تسلط مردم این کشور به زبان انگلیسی اشاره نمود.

خدمات پزشکی پرتغال از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است وسطح اموزش نیز در این کشور کیفیت بالایی دارد .دانشجویان زیادی از اقصی نقاط جهان در دانشگاههای این کشور مشغول به تحصیل در پرتغال میباشند.

پرتغال سومین کشور امن جهان است .با زندگی در پرتغال ،دسترسی و رفت و امد به دیگر کشورهای حوزه شینگن نیز به راحتی میسر است

همچنین افراد زیادی از طریق سرمایه گذاری در پرتغال و خرید ملک در پرتغال به این کشور مهاجرت میکنند.طی سالهای اخیر ایرانیان بسیاری ، از طریق سرمایه گذاری در پرتغال موفق به اخذ اقامت پرتغال شده اند که در این مقاله راههای سرمایه گذاری در پرتغال را بررسی خواهیم کرد.

 سرمایه گذاری در پرتغال

 

اقتصاد در پرتغال

در جریان رکود اقتصادی اروپا طی سال‌های اخیر،اقتصاد پرتغال صدمه زیادی دید و از این رو بحران بیکاری در بین جوانان این کشور دیده میشد.

بحران مالی سال 2008، همچنان بر اقتصاد پرتغال تاثیر داشت وباعث ایجاد  کسری بودجه و بدهی دولت شد.

در نهایت یکی از وزرای اقتصاد سابق پرتغال ، با تدابیر خود موفق به نجات این کشورازبحران اقتصادی شد. اما تلاش های دولت برای بهبود شرایط اقتصادی همچنان پابرجاست.

درصد زیادی از اقتصاد پرتغال بر پایه خدمات میباشد. پرتغال در زمینه نرم افزار و اتومبیل سازی نیز پیشرفت زیادی داشته است.همچنین گردشگری یکی از پایه های اصلی برای اقتصاد پرتغال محسوب میشود.

تولید ناخالص داخلی پرتغال بر پایه کشاورزی و صنعت و خدمات بنا شده است. ماهیگیری ، صادرات نوشیدنی و چوب پنبه راههای درامد پرتغال محسوب میشود.

 

 سرمایه گذاری در پرتغال

سرمایه‌ گذاری در پرتغال طرفدارن زیادی را به خود جذب کرده است. طی سالهای اخیر دولت پرتغال سعی بر کاهش نرخ بیکاری پرتغال داشته و در این زمینه به پیشرفت زیادی رسیده است. بر اساس آخرین آمار سال2020  نرخ بیکاری در پرتغال 6.7 دهم درصد بوده ،که نسبت به برخی کشورهای اروپایی دیگر، نرخ بیکاری متوسطی است.

نکته مهم دیگری که دانستن ان در سرمایه گذاری در پرتغال حائزاهمیت است ،نرخ مالیات بر درآمد اشخاص حدود 21 درصد و نرخ مالیات بر مشاغل و شرکتها 48 درصد میباشد.

مورد دیگر که در مبحث سرمایه گذاری در کشورهای خارجی  باید به ان اشاره کرد و همیشه یکی ز دغدغه عا و نگرانی های سرمایه گذاران در دیگر کشورهاست، مصادره املاک میباشد که پرتغال یکی از امن ترین و کم ریسک ترین کشورها در این زمینه است.

پرتغال برای جذب سرمایه گذاران خارجی شرایطی را در نظر گرفته است که برخی از انها عبارتند از:

•کاهش نرخ مالیات برای سرمایه گذاران خارجی

•10 سال معافیت از مالیات بر در آمد

•معاف بودن از مالیات تمبر جهت سرمایه گذاری های تازه و...

سرمایه گذاری در پرتغال به چندین روش امکانپذیر بوده که درزیر به بررسی ان میپردازیم:

 

 

 

 

سرمایه گذاری در پرتغال از طریق خرید ملک

یکی از روشهای اخذ اقامت اروپا ، خرید ملک در پرتغال یا گلدن ویزای پرتغال نام دارد. نکته قابل تامل اینکه پرتغال رتبه سوم جهان را از نظر اعتبار پاسپورت داراست از این رو اخذ پاسپورت پرتغال مزایای زیادی خواهد داشت. رشد قیمت ملک در پرتغال 5 الی 15 درصد در سال بوده که خود حائز اهمیت است .همچنین هزینه های اجاره و رهن ملک در پرتغال تقریبا 3 الی 4 درصد ارزش اصلی ملک در سال است.

 با سرمایه گذاری به مبلغ 280 هزار تا 500 هزار یورو در بخش املاک و مستغلات در پرتغال میتوان به اقامت پرتغال دست یافت و پس از تمدید اقامت و طی 5 سال به اقامت دائم پرتغال رسید.

متقاضی با سرمایه گذاری 500 هزار یورو و یا 350 هزار یورویی در بخش املاک، اقامت پرتغال برای خود و خانواده را اخذ می نماید(همسر و فرزندان وابسته). گلدن ویزای پرتغال هر دو سال تمدید میشود و تنها کافیست متقاضی 2 هفته را در هر 2 سال در پرتغال حضور داشته باشد.

همچنین متقاضی میتواند پس از یادگیری زبان پرتغالی و بعد از طی 5 سال برای اخذ شهروندی پرتغال اقدام نماید.

 خرید ملک در پرتغال

 

 

در مجموع روشهایی که برای خرید ملک در پرتغال وجود دارد بدین شرح میباشد:

1.سرمایه گذار می تواند از طریق گلدن ویزا ملکی به ارزش 500 هزار یورو را خریداری کرده و بعد از گذشت 5 سال اقامت دائم پرتغال را اخذ نماید.

2.سرمایه گذار میتواند با حداقل سرمایه 350 هزار یورو در بازسازی بناهای قدیمی بالای 30 سال با دولت مشارکت نماید اقامت پرتغال را اخذ نماید.و بعد ازطی 5 سال علاوه بر بازگشت کل سرمایه ، سود  2 تا 4 درصدی به ازای هر سال نیز بدست اورد.

3.سرمایه گذار میتواند ملکی به ارزش 280 هزار یورو وبیش از 30 سال سن خریداری کند و به بازسازی ان بپردازد.

 

 

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت پرتغال از طریق گلدن ویزا (ویزای طلایی)

•عکس متقاضی و همراهان

•مدارک شناسایی فرد و همراهان به علاوه گذرنامه

•اثبات تمکن مالی

•ارائه شناسه مالی پرتغال NIF

•گواهی عدم سوء پیشینه

•ارائه بیمه درمانی

•پرداخت هزینه ویزا

 

 

 

مزایای خرید ملک (گلدن ویزا) در پرتغال

•اقامت دائم متقاضی به همراه خانواده همسر و فرزندان وابسته

•امکان تحصیل رایگان فرزندان

•افتتاح حساب بانکی واخذ کارت اعتباری

•اخذ شماره فردی مالیاتی

•تردد اسان در حوزه شینگن

•استفاده از خدمات درمانی پرتغال برای کلیه اعضای خانواده

•زندگی در کشوری اروپایی و کم هزینه (نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر)

•نداشتن شرط حضور(تنها 7 روز در سال)

یکی دیگر از راههای سرمایه گذاری در پرتغال، سپرده گذاری در پرتغال میباشد که به شرح ان خواهیم پرداخت:

 

 

 

سپرده گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در پرتغال

یکی دیگر از راههای سرمایه گذاری در پرتغال خرید سهام از طریق خرید اوراق قرضه دولتی میباشد که به چند طریق امکانپذیر است:

1.سرمایه گذاری تا سقف یک میلیون یورو در یکی از بانکهای معتبر پرتغال

2.سرمایه گذاری به ارزش 350 هزار یورو در پروژه های تحقیقاتی

3.سرمایه گذاری به ارزش250 هزار یورو برای امور هنری

4.سرمایه گذاری به ارزش 500 هزار یوروجهت خرید سهام از صندوق کسب و کارهای خرد

 

 

 

 

ثبت شرکت در پرتغال

یکی دیگر از راههای سرمایه گذاری در پرتغال ،ثبت شرکت در پرتغال میباشد.مالک شرکت تازه ثبت شده در پرتغال ، باید اساسنامه ،نسخه گذرنامه ، امضاهای نمونه و برخی فرمها را اماده نماید.

چنانچه قصد سرمایه گذاری در پرتغال و ثبت شرکت در پرتغال را دارید باید مراحلی را طی کنید.

 

 

انواع شرکت در پرتغال

•شرکتهای دولتی A.C.

•شرکتهای خصوصی محدود LDA

•مشارکت محدود SC

•مشارکت عمومی SNC

•شرکت تک نفره EIRL

•شرکتهای آنلاین

 

 

 

شرکتهای دولتی

چنانچه متقاضی، سرمایه ای در حدود 50 هزار یورو داشته باشد، می‌توانند یک شرکت دولتی ثبت کند  در این نوع شرکت ،پنج سهامدار برای ثبت شرکت دولتی در پرتغال باید وجود داشته باشد. ، مدیر توسط هیئت مدیره تعیین می‌شود و یک هیئت نظارت در این نوع شرکت وجود دارد.

 

 

شرکتهای خصوصی با مسئولیت محدود

برای ثبت شرکت نه چندان بزرگ، متقاضی میتواند یک شرکت خصوصی با مسئولیت محدود تاسیس نماید. حداقل سرمایه مورد نیاز در این نوع شرکت 5 هزار یورو خواهد بود و 2 موسس مورد نیاز است. مجمع عمومی سهامداران ،مدیر شرکت را تعیین خواهد نمود.

 

شرکت مشارکت محدود در پرتغال

در این نوع شرکت تعداد 2 شریک مورد نیاز است. نفراول مسئولیتهای کلی شرکت را بر عهده داشته ، و نفر دیگر تنها  از طریق سرمایه اش شراکت مینماید. 

 

 

شرکت تک نفره

یکی دیگر از انواع ثبت شرکت در پرتغال و سرمایه گذاری در پرتغال،شرکت تک نفره است که ثبت ان نسبتا اسان میباشد.یک نفر موسس شرکت بوده و کلیه مسئولیتهای شرکت را برعهده دارد.

 

 

شرکت آنلاین 

این نوع شرکت موقتی بوده و اعتبار چندانی ندارد و تنها به مدت 90 روز ثبت خواهد شد و پس از اتمام دوره قابل تمدید خواهد بود.کلیه مراحل ثبت شرکت به صورت آنلاین انجام می‌گیرد. حضور 2 نفر برای ثبت این نوع شرکت کافیست.

ثبت شرکت در پرتغال جهت سرمایه گذاری مزایای زیادی دارد که عبارتند از:

1.اخذ اقامت  کشوری اروپا یی

2.مالکیت صد در صد شرکت بدون نیاز به شریک محلی

3.تردد اسان در حوزه شینگن

4.اقامت دائم بعد از 5 سال

5.امکان اخذ پاسپورت و شهروندی پرتغال

6.افتتاح حساب بانکی در پرتغال

7. استفاده ازخدمات رفاهی و درمانی پرتغال

 

 

 

 

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در پرتغال:

•اسم برای شرکت

•کپی از صفحات گذرنامه متقاضیان

•مشخصات کامل مدیران شرکت مورد نظر(نام،آدرس،تاریخ تولدو...)

•نام و آدرس کامل سهامداران

•مدارک هویتی سهامداران شرکت

•داشتن یک بیزینس پلن قوی

•تکمیل فرم‌های لازم

•گواهی عدم سوء پیشینه شرکا

•مدیر مالی

•پیش نویس اساسنامه شرکت

•داشتن مکان مشخص برای شرکت مورد نظر(خرید و یا اجاره دفتر)

•داشتن حساب بانکی به نام شرکت مورد نظر

•نمونه امضا

پس از بررسی مدارک متقاضی در صورت تایید سفارت برای وی و همراهانش ( چنانچه متاهل باشد) ویزای نوع  Dصادر میشود واجازه یک ساله اقامت داده میشود.

متقاضی در طی یک سال فعالیتش را از طریق ثبت شرکت شروع کرده  و در صورت مثبت بودن فعالیت شرکتش،اقامت وی تمدید خواهد شد . لازم به ذک است که پس ازطی 3 تا 5 سال پرداخت مالیات و فعالیت مستمر شرکت اقامت دائم از طریق ثبت شرکت در پرتغال به وی تعلق میگیرد.

 

 

 

سرمایه گذاری در پرتغال از طریق اثبات تمکن مالی

یکی از راههای اخذ اقامت پرتغال روش اثبات تمکن مالی میباشد. متقاضی میتواند از طریق اثبات تمکن مالی و پوشش قرار دادن هزینه‌های زندگی خود و خانواده اقامت پرتغال را اخذ نماید. و عملا نیازی به انتقال سرمایه به پرتغال نخواهد داشت. این اقامت در ابتدا یکساله بوده وقابل تمدید خواهد بود و بعد از طی 5 سال ،متقاضی می تواند اقامت دائم کشور پرتغال را اخذ کند.نکته قابل توجه اینکه در پرتغال افراد از طریق اثبات تمکن مالی مجوز کار به صورت تمام وقت را نیزدارند.

درآمدی که متقاضی باید نشان دهد، 9000 یورو درآمد درسال است. و برای همسر وی 4500 یورو و برای هر فرزند زیر 18 سال حدود 3000 یورو میباشد.

متقاضی نخست باید یک حساب بانکی در پرتغال افتتاح کرده و سپس یک ملک برای خود و خانواده اش خریده و یا اجاره کند. پس از ان ، با ارائه مدارک به سفارت پرتغال منتظردریافت پاسخ بماند. در صورت پذیرش ، ابتدا برای او ویزای4 ماهه با دو بار ورود صادر میشود و پس از ان فرد با ورود به پرتغال کارت اقامت یک‌ساله خود را اخذ می نماید. این ویزا قابل تمدید بوده و ، برای دو دوره دوساله تمدید میشود. در نهایت پس از 5 سال اقامت دائم پرتغال برای متقاضی و خانواده‌اش امکان پذیر میباشد.

 

 

 

مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی پرتغال

1.گذرنامه

2.عکس

3.گواهی عدم سوءسابقه

4.مدارک مالی شامل موجودی حساب ،پرینت گردش حساب بانکی، فیش حقوقی بازنشستگی (در صورت بازنشسته بودن فرد)، اسناد ملکی ، برگه‌های سهام و اوراق بهادار و ...

5.مدارک لازم برای اثبات افتتاح حساب در کشور پرتغال و اجاره یا خرید ملک

6.بیمه‌نامه 

 

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص سرمایه گذاری در پرتغال با ما تماس بگیرید،مشاوران موسسه حقوق مهاجرتی دادپیشگان به مدیریت دکترعلی باغانی اماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان میباشند. 

  • شعبه اصلی : تهران ، میدان فاطمی ، خیابان جویبار ، کوچه میرهادی شرقی ، پلاک 10 ، واحد 6
  • 021-88926279 || 021-88923854
  • info@dadpisheganco.com
  • فلکه دوم صادقيه ، بلوار آيت الله کاشانی ، نرسيده به خيابان مهران ، پلاک 91 ، طبقه 5 ، واحد 15
  • 021-44033678 || 021-44969468
  • info@dadpisheganco.com
  • ميرداماد ، ميدان مادر ، خيابان شاه نظری ، برج ناهيد ، طبقه 16 ، واحد 2
  • 021-22250617 || 021-22251140
  • info@dadpisheganco.com

Please publish modules in offcanvas position.