banner08

شرایط کار و اقامت اسپانیا

در صورتی که میخواهید اطلاعات مفید ،به روز و کاملی را در رابطه با شرایط تحصیل در اسپانیا ،مهاجرت تحصیلی به اسپانیا ، شرایط کار در اسپانیا  و هزینه های تحصیل و زندگی در اسپانیا داشته باشید حتما به صورت کامل مقاله ویزای تحصیلی اسپانیا را مطالعه نموده و در صورت نیاز به دریافت اطلاعات جامع تر با موسسه ی حقوقی مهاجرتی دادپیشگان تحت نظر وکیل دادگستری دکتر علی باغانی تماس بگیرید .

 

work in spain


شرایط اقتصادی اسپانیا

یکی از مهم ترین فاکتور ها برای انتخاب اسپانیا برای ادامه تحصیل و زندگی ارزیابی شرایط اقتصادی این کشور است .اسپانیا به عنوان چهاردهمین اقتصاد برتر دنیا شناخته می شود و هم چنین از لحاظ کیفیت زندگی جز 10 کشور برتر در دنیاست.از لحاظ ساختار،اقتصاد اسپانیا بیشتر بر پایه انجام امور خدماتی است و پس از آن صنعت توریسم در بیشتر شهر های این کشور حرف اول را میزند.بعد از این موارد صنعت و انرژی،مسکن و بخش کشاورزی نبض حیاتی اقتصاد در کشور در حال رشد اسپانیا میباشند.

شرایط کار در کشور اسپانیا

دلیل انتخاب اسپانیا به عنوان مقصد مهاجرتی برای اکثر متقاضیان ادامه تحصیل در این کشور میباشد.بر طبق گزارش جابلرز شرایط کار در اسپانیا چند سالی است که با سیاست های اقتصادی درست تغییر کرده است .به خصوص در صورتی که آشپزی بلدید و یا هر کاری که مربوط به توریسم می شود انجام می دهید می توانید اسپانیا را به عنوان مقصد مناسب برای مهاجرت جدی بگیرید .ولی در شرایطی که به دنبال مشاغل سطح پایین در این کشور هستید در صفی قرار میگیرید که مردم اسپانیا خود در ابتدای این صف هستند.بنابراین در نظر داشته باشید که قبل از تصمیم گیری برای مهاجرت و زندگی دراسپانیا هنری هر چند کوچک داشته باشید.

آثار تاریخی ،امکانات رفاهی ،اقلیم و جغرافیا در اسپانیا موجب شده است که گردشگری به عنوان منبع اصلی در آمد و اشتغال در این کشور بدل شود و مقام دومین صنعت گردشگری و توریسم بزرگ دنیا به اسپانیا تعلق بگیرد .

اجازه کار دانشجویی:

دانشجویان در مقطع کارشناسی اجازه کار در محدوده ای 10 ساعته و در مقطع کارشناسی ارشد مجوز کار حدود 20 ساعت و در مقطع دکترا اجازه کار 30 ساعت را به صورت هفتگی دارا می باشند .و میانگین حقوق آنها حدودا بین 8 تا 10 یورو به ازای هر ساعت می باشد.که در مجموع درآمد حاصل از کار دانشجویی می تواند بخش زیادی از هزینه های تحصیل و زندگی فرد را در یک سال تامین کند.
 
بیشترین مشاغل مورد نیاز در اسپانیا 
 

واردات زعفران ،کشاورزی،گردشگری ،نساجی،محصولات مربوط به انرژی و ترابری ،مشاغل مربوط به فناوری و اطلاعات از پرطرفدارترین و پر رونق ترین تجارت ها و مشاغل موجود در اسپانیا می باشند .هم چنین کشور اسپانیا یکی از پیشرفته ترین کشور ها در تولید انرژی های تجدید پذیر می باشد .

در مجموع فرصت های شغلی در حال حاضر در اسپانیا نسبت به سایر کشور های اروپایی حوزه شنگن شاخص مناسبی ندارد و اختلاف طبقاتی در کشور اسپانیا کمی بالاست ولی این شرایط با سرعت بسیار خوبی رو به بهبودی است .

مانند هر کشور دیگری سیاست حمایت از زنان ، تشویق و میدان دادن به آنها موجب شده است که در حال حاضر 40 در صد کارآفرینان اسپانیایی زن باشند که این آمار در جهان خیره کننده و باعث شگفتی است .

مردم اسپانیا بسیار خون گرم و مهمان نواز هستند .آب و هوای اسپانیا بسیار مطبوع و بی نظیر است و سبک و شیوه زندگی مردمان آن و مناظر دیدنی اسپانیا آرامش و شادی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. شما می توانید زندگی بسیار شگفت انگیزی را در اسپانیا تجربه کنید در شرایطی که از لحاظ مالی تامین باشید .موسسه ی حقوقی مهاجرتی دادپیشگان و وکیل مهاجرت دکتر علی باغانی میتوانند شما را در انجام این پروسه یاری نمایند.

در صورتی که پیشنهاد شغلی خوبی در اسپانیا دارید باز هم لازم است که شرایط زندگی در شهر های مختلف این کشور را بررسی کنید زیرا اختلاف طبقاتی بین شهر های مختلف اسپانیا قابل توجه است .و هم چنین بهتر است که قبل از ورود به این کشور به زبان اسپانیایی آشنایی و تسلط کافی داشته باشید زیرا اکثر مردم اسپانیا  برخلاف دیگر کشورهای اروپایی فقط به اسپانیایی صحبت میکنند و شما فقط با زبان انگلیسی نمیتوانید با آنها ارتباط برقرار کرده و کار پیدا کنید.

اقامت اسپانیا از طریق کار

برای اینکه بتوانید از طریق کار اقامت اسپانیا را  به دست آورید باید از طرف یک کارفرما job offer  داشته باشید تا برایتان یک دعوت نامه کاری ارسال شود و از این طریق بتوانید وارد کشور اسپانیا شوید.بعد از 3 تا 5 سال کار در اسپانیا و پرداخت مالیات می توانید درخواست اقامت دائم دهید .البته روند انتخاب شخص در این پروسه کمی سخت می باشد زیرا زمانی که کارفرما شغل مورد نظر را در کشور خود به مدت 3 ماه آگهی می کند در صورتی که شخص مورد نظر پیدا نشد باید 3 ماه نیز در اتحادیه اروپا آگهی شود و اگر در طول این مدت 6 ماهه شخصی برای شغل مورد نظر پیدا نشود درآن صورت کارفرما می تواند برای اشخاص غیر اروپایی دعوت نامه کاری ارسال نماید.

تنها شرکت ها و کارفرماهایی می توانند به اتباع خارجی دعوتنامه کاری دهند که قبلا به اداره مهاجرت اسپانیا برای استخدام نیروی کارخارجی  درخواست داده باشند.کارفرما یا شرکتی که دعوتنامه کاری را صادر میکند باید بسیار معتبر بوده و از نظر اقتصادی در وضعیت مناسبی باشد تا بتواند به عنوان اسپانسر به شما دعوت به همکاری نماید.

پروسه ی دریافت ویزا کار اسپانیا:

بعد از دریافت دعوتنامه کاری از سوی کارفرمای خارجی شما باید به سفارت اسپانیا مراجعه کرده و در خواست ویزای کاری دهید و پس از گذشت 3 تا 6 ماه بعد در صورتی که سفارت با درخواست شما موافقت کند به شما ویزای کار اسپانیا داده می شود.

امنیت اجتماعی 

هر شخصی که در اسپانیا مشغول به کار است باید در صندوق بیمه تامین اجتماعی اسپانیا و تامین اجتماعی عمومی ثبت نام کند .درصورتی که کارمند یا کارگر هستید کارفرما این کار را برای شما انجام می دهد و اگر خویش فرما یا دارای شغل آزاد هستید خودتان مسئول انجام این کار هستید .

اگر شما قصد تحصیل ،کار و مهاجرت به اسپانیا را دارید هم اکنون مشاورین ما در موسسه ی حقوقی مهاجرتی دادپیشگان تحت نظر وکیل مهاجرت دکتر علی باغانی برای مشاوره تصمیم گیری و انجام امور مهاجرتی شما در خدمت شما عزیزان خواهند بود. 

  • شعبه اصلی : تهران ، میدان فاطمی ، خیابان جویبار ، کوچه میرهادی شرقی ، پلاک 10 ، واحد 6
  • 021-88926279 || 021-88923854
  • info@dadpisheganco.com
  • فلکه دوم صادقيه ، بلوار آيت الله کاشانی ، نرسيده به خيابان مهران ، پلاک 91 ، طبقه 5 ، واحد 15
  • 021-44033678 || 021-44969468
  • info@dadpisheganco.com
  • ميرداماد ، ميدان مادر ، خيابان شاه نظری ، برج ناهيد ، طبقه 16 ، واحد 2
  • 021-22250617 || 021-22251140
  • info@dadpisheganco.com

Please publish modules in offcanvas position.