banner04

مهاجرت به دانمارک

کشور دانمارک بخشی از اسکاندیناوی می باشد که از غرب به دریای شمال، از جنوب به کشور آلمان واز شمال به تنگه اسکارژاک محدود می شود. بیشتر نقاط دانمارک در نزدیکتر ساحل دریا قرار دارند و بخش اعظم خاک کشور دانمارک را زمین های کشاورزی تشکیل می دهند.
مهمترین شهرهای دانمارک عبارت اند از کپنهاگ در جزیره ی شیلند ، اوهوس ، آلبورگ و اسبرگ در شبه جزیره ی اوتلند و اودنه در جزیره ی فیون.

کسانی که از کشورهای اتحادیه اروپا برای پیدا کردن کار به کشور دانمارک رفته. می توانند مطابق با مقررات خاص اتحادیه اروپا در دانمارک به دنبال کار گشته و مشغول به کار شوند.

متقاضیان حداکثر تا سه ماه بعد از ورود به کشور، باید در اداره منطقه ای امور دولتی ثبت نام نمایند.

شخص در کشور دانمارک یک دعوتنامه کاری از یک شخص واجد شرایط که دارای شرکت معتبر در دانمارک است، دریافت نماید که شخص نیز باید شرایط لازم را داشته باشد. شرط لازم الاجرای دیگر این است که به مدت 3 هفته یا 3 ماه شغل مورد نظر در کشور دانمارک و اتحادیه اروپا آگهی می شود. اگر شخص مورد نظر پیدا نشود از ایران یا کشور دیگر نیرو می گیرد. وقتی شخص در این آگهی پذیرش شد می تواند برای اخذ ویزا اقدام کند.

این قانون در راستای به کار گیری افراد مقیم و یا در حال تحصیل در اروپا در بازارهای کاری این کشورها تدوین شده است. فلذا بدیهی است که پیدا کردن شغل برای افراد خارج از اتحادیه اروپا بسیار سخت خواهد بود.با توجه به رکود اقتصادی در کشورهایی نظیر اسپانیا و یونان، فقدان کار مناسب برای افراد متخصص در این کشورها تمایل این افراد به کار دیگر در کشورهای اروپایی افزایش یافته است.

همچنین اگر پیشنهاد کاری با حداقل حقوق سالانه 450 هزار کرون دانمارکی (تقریبا 60هزار یورو)دریافت نموده باشید. می توانید جواز کار در دانمارک را کسب نمایند. بعد از دریافت جواز کار و اقامت در دانمارک می توانید درخواست ملحق شدن خانواده خود را بدهید.

یکی از مفاد قانون اتباع خارجی دانمارک این است که آنهایی که خواستار جواز کار و اقامت در دانمارک می باشند، بایستی بتوانند زندگی خود را تامین نمایند.

بسیاری از مهاجرین باید بدانند که توازن میان زندگی خانوادگی و کاری در کشور دانمارک نسبت به کشورهای دیگر از اهمیت بسیاری برخوردار است.

به طور معمول دانمارکی ها اولویت زیادی برای زندگی خانوادگی قائل می شوند. این موضوع ناشی از ساعات کاری نسبتا کم و انعطاف پذیری بالای محیط کاری می باشد.

اگر والدین هر دو تمایل به کار کردن داشته باشند ، یک سیستم رفاهی اجتماعی وسیعی وجود خواهد داشت که امکانات نگهداری کودکان ، تحصیلات و دیگر مزایا را ارائه می دهد. خصوصا وجود امکانات نگه داری کودک ، این شرایط را فراهم می آورد تا امکان ادامه دادن کار در کنار داشتن یک زندگی رضایت مند ، وجود داشته باشد. برای خانواده هایی که فرزندان محصل دارند انواع مختلفی از فعالیت های تفریحی و ورزشی وجود دارد.

گفتنی است افرادی که موفق به اخذ ویزای کار این کشور می شوند ، پس از حدود 4 سال کار در این کشور و پرداخت مالیات به دولت دانمارک می توانند موفق به اخذ اقامت دائم دانمارک شوند.

 

 

 

 

مهاجرت به دانمارک از طریق تولد

تابعیت دانمارک از طریق تولد به شرایط خاصی بستگی دارد . چنانچه فرزند از پدر و مادر دانمارکی در خارج از خاک این کشور به دنیا بیاید میتواند اقامت این کشور را دریافت نماید . اگر از والدین کودک تنها یکی از آنها تبعه دانمارک باشند باز تابعیت دانمارکی به فرزند تعلق میگیرد . حال اگر والدین هیچ کدام جزو تبعه دانمارک نباشند فرزند پس از ۸ سال زندگی در این کشور میتواند تقاضای تابعیت بدهد . هم چنین اگر کودکی در این کشور متولد شود که پدر و مادر او مشخص نباشند دانمارک به آن فرزند تابعیت اعطا می کند .

 

 

 

 

مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج

مطابق با قانون کشور دانمارک در صورت ازدواج با یکی از اتباع این کشور میتوانید به اقامت برسید . از شرایط ازدواج در این کشور داشتن سن بالای ۲۴ سال برای طرفین می باشد و فرد تبعه دانمارک باید نشان دهد که توانایی حمایت مالی برای اعضای خانواده را دارد . در ابتدای ازدواج به فرد اقامت موقت داده میشود و در سال های بعد با تمدید آن و تسلط به زبان دانمارکی میتواند به اقامت برسد .

 

 

 

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در یک تجارت و یا ثبت شرکت در دانمارک میتواند شما را به اقامت این کشور برساند . شما برای سرمایه گذاری در دانمارک باید ابتدا یک شریک از تبعه این کشور را یاقته و ۵۱% سهام را به نام او بزنید و پس از گذشت مدتی مشخص و پرداخت مالیات شرکت را به نام خود زده و اقامت دریافت نمایید

شما در این روش باید ثابت کنید که توانایی مالی برای تامین هزینه های خود و خانوادتان را دارید . در زمینه ثبت شرکت نیز باید ایده و هدف ایجاد شرکت مورد قبول کشور دانمارک قرار بگیرد و ثابت شود که شرکت برای کشور دارای مزایا و سود می باشد .

 

 

 

مهاجرت پناهندگان به دانمارک

پناهجو به کسی گفته میشود که به دلایلی مانند مشکلات سیاسی ، مذهبی ، اعتقادی و غیره جانش در کشور خودش در خطر باشد و قادر به ادامه زندگی در آن کشور نباشد . کشور دانمارک برای پذیرفتن پناهجو شرایط مخصوص به خود را دارد که به سختی به افراد پناهجو اقامت می دهد . تقاضای پناهندگی باید از داخل خاک این کشور داده شود و رای نهایی توسط دادگاه مشخص میشود . این روش دارای ریسک و خطرات فراوان است که به هیچ عنوان توصیه نمیشود .

کشور دانمارک از طریق راه های متفاوت به مهاجرین اجازه ورود و مهاجرت به دانمارک را می دهد که شما با درنظر گرفتن شرایط خود میتوانید یکی از آنها را انتخاب نمایید .

فراموش نکنید که داشتن یک راهنما و مشاور خوب در زمینه مهاجرت به اروپا میتواند در انتخاب مسیر درست بسیار به شما کمک نماید . متخصصان ما در موسسه حقوقی دادپیشگان تحت نظارت دکتر علی باغانی آماده اند تا به بهترین روش اقامت کشورهای مختلف از جمله دانمارک را برای شما اخذ نمایند . میتوانید جهت هرگونه سوال با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید .

 

 

 

 

مهاجرت به دانمارک از طریق کار

یکی از راه های مهاجرت به دانمارک، مهاجرت کاری است. دانمارک سال‌های متعدد به عنوان یکی از کشورهای با کمترین میزان فساد اقتصادی معرفی شده است.

رضایت از زندگی (Life Satisfaction)، درآمد (Income) و شاخص توازن کار و زندگی (Work-Life Balance) در دانمارک در بالاترین رقم نسبت به کشورهای دیگر است. نرخ بیکاری هم در دانمارک بسیار پایین است و این موضوع نشان دهنده کیفیت بالای زندگی شغلی در این کشور است.

با توجه به رشد اقتصادی دانمارک، پیش‌بینی شده است که دانمارک در سال‌های آینده با کمبود شدید نیروی کار مواجه شود.

طبق برنامه‌های توسعه اقتصادی دانمارک، پیش‌بینی می‌شود که بخش تجاری این کشور تا سال 2025 نیازمند حداقل 150 هزار نیروی کار کارگر و کارگر ماهر جدید برای تداوم رشد اقتصادی است.

دولت دانمارک برای رفع نیاز به نیروی کار، به مهاجران اروپایی و کشورهای دیگر روی آورده است. این نیاز فرصت خوبی را برای علاقه‌مندان به کار در دانمارک فراهم آورده است.

این کشور برای ورود نیروی کار ویزاهای مختلفی را صادر می‌کند و متقاضیان کار در دانمارک هم برای ورود به این کشور باید ویزای کار دانمارک اخذ کنند.

بعضی از این ویزاها درصورت داشتن یک پیشنهاد شغلی (Job Offer) صادر شده و بعضی را هم بدون پیشنهاد شغلی می‌توانید اخذ کنید. شرایط کار در دانمارک هم با توجه نوع ویزا، شغل، نوع کار، درآمد و بعضی فاکتورهای دیگر تعیین می‌شود.

از مهم‌ترین مشاغل مورد نیاز دانمارک در 2021، مشاغل پزشکی هستند. در این حوزه، پزشکان، پرستاران و دندانپزشکان شانس بهتری برای مهاجرت به دانمارک و کار در این کشور دارند.

 

 

 

 

اقامت موقت دانمارک

مجوز اقامت موقت به افرادی داده می شود که برای مهاجرت (تحصیل، کار، الحاق خانواده و غیره) وارد کشور دانمارک می شوند. این مجوز بین 1 تا 2 سال معتبر است. و امکان تمدید هم دارد.

انواع مختلفی از مجوزهای اقامت موقت دانمارک بسته به هدف متقاضی وجود دارد:

 • اخذ اقامت برای کار
 • اخذ اقامت برای تحصیل
 • اخذ اقامت با خویشاوند و خانواده
 • اخذ اقامت برای سرمایه گذاری

 

 

 

شرایط اخذ اقامت دائم دانمارک

 • متقاضی باید وارد سن 19 سالگی شده باشد.
 • متقاضی باید به مدت هشت سال تمام به طور قانونی در دانمارک اقامت داشته باشد.
 • متقاضی نباید هیچ بدهی عمومی معوقی مثل مالیات داشته باشد.
 • زمانی که متقاضی برای دریافت اقامت دائم اقدام می کند تا 4 سال نباید از هیچ گونه مزایای اجتماعی استفاده کرده باشد.
 • متقاضی باید اظهارنامه خود حمایتی ارائه دهد.
 • متقاضی باید شاغل باشد.
 • فرد باید آزمون زبان دانمارکی در سطح 2 را بگذراند.

نکته: متقاضی در صورتی که شرایط زیر را داشته باشد، بعد از چهار سال اقامت قانونی در دانمارک، واجد شرایط برای اخذ اقامت دائم خواهد بود (زمان استاندارد هشت سال است):

 • متقاضی باید آزمون زبان دانمارکی 3 را قبول شود.
 • متقاضی باید 3 سال و 6 ماه تمام شاغل بوده باشد.
 • متقاضی باید در آزمون شهروند فعال قبول شود یا بعنوان شهروندی فعال خود را نشان دهد.
 • متقاضی باید درآمد سالانه بالاتر از مقدار متوسط داشته باشد.

 

 

 

 

 

اقامت دانمارک از طریق ثبت شرکت

دانمارک می تواند پاسخگویی مناسبی در سوددهی سرمایه گذاری باشد و این اتفاق برای خارجیان تنها با مهاجرت روی خواهد داد. پس اگر شما خواننده عزیز هم مانند هزاران شخص دیگری به دنبال مهاجرت به دانمارک از طریق ثبت شرکت هستید باید به مراحل این فرایند که در ادامه شرح دقیقی از آن آمده، توجه فرمایید:

 • برگزیدن شخص حقوقی که رابطه مستقیمی با نوع کسب وکار، میزان سرمایه و... دارد
 • انتخاب نام تجاری مناسب
 • تکمیل اسناد و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت
 • ثبت مالیات ثبت شرکت
 • ارائه سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت

نکته مهمی که در زمان اخذ اقامت دانمارک از طریق خرید ملک وجود دارد و شاید خیلی از متقاضیان کشور دانمارک برای مهاجرت از آن اطلاعی نداشته باشند این است که براساس قوانین و مقررات این کشور، لازمه خرید ملک در دانمارک ابتدا داشتن مجوز اقامت بوده پس نمیتوان از این طریق به مهاجرت و به شرایط اقامت در دانمارک دست یافت.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 • شعبه اصلی : تهران ، میدان فاطمی ، خیابان جویبار ، کوچه میرهادی شرقی ، پلاک 10 ، واحد 6
 • 021-88926279 || 021-88923854
 • info@dadpisheganco.com
 • فلکه دوم صادقيه ، بلوار آيت الله کاشانی ، نرسيده به خيابان مهران ، پلاک 91 ، طبقه 5 ، واحد 15
 • 021-44033678 || 021-44969468
 • info@dadpisheganco.com
 • ميرداماد ، ميدان مادر ، خيابان شاه نظری ، برج ناهيد ، طبقه 16 ، واحد 2
 • 021-22250617 || 021-22251140
 • info@dadpisheganco.com

Please publish modules in offcanvas position.