banner08

مهاجرت به کانادا

یکی از پرطرفدارترین کشورهای دنیا برای مهاجرت ، کشور کانادا می باشد . عواملی مانند وضعیت اقتصادی مناسب ، نرخ بیکاری پایین ، سطح بالای صنعت و فناوری و شرایط نسبتا خوب برای پذیرش مهاجر باعث شده اند تا هرساله در حدود 300 هزار نفر به این کشور مهاجرت کنند . کانادا دومین کشور وسیع جهان و دارای کمترین تراکم جمعیت در بین کشورهای جهان است .

جذابیت های طبیعی و  تفریحی شهرهای کانادا از عواملی است که متقاضیان را به سمت این کشور جذب کرده است . آب و هوای کشور کانادا در اکثر مناطق سرد و قطبی است و مردم کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می کنند . از مزیت های تحصیل و کار در کشور کانادا جمعیت کم در اکثر شهر های کانادا و شانس کاریابی بالا در این شهرهاست ؛ شهرهای تورنتو ، مونترال ، ونکوور پرجمعیت ترین شهرهای کانادا به شمار می روند .

شهر تورنتو وسیع ترین شهر کانادا است و شرایط خوبی هم برای کار و هم برای تحصیل دارد و سالانه دانشجویان بین المللی بسیاری این شهر را برای زندگی و تحصیل انتخاب می کنند . همچنین شهر اتاوا پایتخت کانادا و یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی است .

شهرهای بوشرویل ، اتاوا ، برلینگتن ، سنت البرت و بلینویل بهترین شهرهای کانادا از لحاظ کیفیت زندگی هستند . نرخ بیکاری ، شانس کاریابی ، جمعیت و میزان هزینه های زندگی از جمله فاکتورهای انتخاب این پنج شهر هستند . نکته ای که در اینجا باید به آن اشاره کنیم اینست که کشور کانادا به دلیل دارا بودن ده ایالت و سه ناحیه دارای فرهنگ های مختلف ، دو زبان رسمی و به طورکلی سبک های زندگی متفاوتی است که متقاضیان مهاجرت به کانادا باید این تفاوت ها را نیز برای انتخاب خود در نظر بگیرند .

 

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

یکی از محبوبترین گزینه های تحصیل در خارج از کشور که همواره مزایای آن نسبت به معایبش بیشتر بوده و سنگینی می کند کشور کانادا است و مهاجرت تحصیلی به کانادا همانند مهاجرت تحصیلی به اروپا ، همواره منتخب متقاضیان به این کشور می باشد . مسائلی همچون اجازه کار در حین تحصیل ، بازارکاری مناسب ، دانشگاه های معتبر و سطح علمی بالای آنها باعث افزایش متقاضیان روش تحصیلی در مهاجرت به کانادا شده است .

داشگاه های مک گیل در کبک ، آلبرتا در ادمونتون ، مموریال نیوفاندلند و تورنتو از معروفترین دانشگاه های کانادا هستند ؛ دانشگاه مموریال ارزانترین دانشگاه کانادا و تورنتو یکی از گرانترین دانشگاه در یکی از گرانترین شهرهای کانادا به حساب می آید . اگر شما هم قصد تحصیل در این کشور را دارید باید برای تحصیل در تمامی مقاطع مدرک زبان آیلتس با سطح حداقل 6  یا فرانسوی B1 را دارا باشید و برای اقدام اخذ ویزای هر مقطع باید مدرک تحصیلی مقطع قبل آن را داشته باشید .

به طور مثال اگر متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستید باید مدرک کارشناسی ایران را داشته باشید ؛ همچنین شما می توانید با اخذ مدرک پیش دانشگاهی ایران وارد کانادا شوید و پس از طی دوره کالج وارد دانشگاه شوید ، هزینه دوره کالج کانادا حدود 15 هزار دلار است .
این معدل برای مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است . شما برای تامین هزینه های خود میتوانید به کار در حین تحصیل مشغول شوید ؛ دولت کانادا اجازه کار 20 ساعت در هفته را به دانشجویان بین المللی می دهد که دانشجویان بسته به توانایی های فردی و تخصصی و سطح تسلط به زبان رسمی کانادا می توانند کار پیدا کنند .

 

هزینه های زندگی و تحصیل در کانادا

برای کسانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند باید گفت بسته به نوع دانشگاه و شهر های مختلف شهریه دانشگاه ها متفاوت است ولی به طورکلی باید حدود 12 تا 20 هزار دلار در سال را در نظر گرفت ؛ همچنین اگر نیاز به سپری کردن دوره کالج زبان در این کشور دارید باید برای هر دوره حدود 6 هزار دلار هزینه کنید . البته کشور کانادا برای کاهش هزینه های دانشجویان بورسیه های تحصیلی را برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می دهد که معمولا پاسخگوی بخش وسیعی از هزینه دانشجویان می باشد

بخواهیم هزینه های زندگی معمولی در کانادا را بیان کنیم می توان گفت شما برای مهاجرت به کانادا باید در حدود 70 تا 90 میلیون تومان برای یکسال زندگی پول داشته باشید . البته این هزینه در سال های دوم به بعد کمی کاهش می یابد . همچنین زندگی عادی در کانادا ماهیانه 800 تا 1200 دلار هزینه دارد . شما برای کاهش هزینه های خود می توانید در شهرهای کم هزینه تر مانند مونترال و هالیفاکس زندگی کنید ولی اگر به دنبال زندگی راحت تر و با سطح رفاه و آرامش بالاتر هستید می توانید شهرهای تورنتو و ونکوور را انتخاب کنید که هزینه های بیشتری را در بردارند .

شهرهای کوچکتر و کم جمعیت تر معمولا در تمام نقاط جهان مسکن ارزانتری را ارائه می دهند . شما می توانید آپارتمان یک خوابه را برای زندگی انتخاب کنید ولی اگر شما قصد زندگی گروهی با 4 نفر یا بیشتر را دارید باید آپارتمان های دوخوابه و سه خوابه را انتخاب کنید . اجاره آپارتمان یک خوابه در داخل شهر حدود 700 دلار در ماه و آپارتمان سه خوابه حدود 1200 دلار هزینه دارد که این مبلغ درصورت سکونت در اطرف شهر از 100 تا 300 دلار کاهش می یابد .

 

سیستم اکسپرس اینتری در مهاجرت به کانادا

یکی از مزایای سیستم اکسپرس اینتری سریع تر کردن پروسه اخذ ویزاست . شرایط لازم برای اخذ ویزای کار کانادا شامل حداقل امتیاز 67 در آزمون مهاجرت تخصص کانادا ، سابقه کاری یکساله در تخصص خود ، حداقل مدرک دیپلم و تطبیق شده با مدارک تحصیلی کانادا ، مدرک آیلتس جنرال حداقل با نمره 6 و حداقل میزان پس انداز براساس شرایط افراد می شود ؛ محدودیت پس انداز برای یک نفر 12 هزار دلار می باشد و برای خانواده با بالای شش تفر حدود 32 هزار دلار است . درسیستم امتیاز بندی نیروی متخصص نیز فاکتور مهارت زبان رسمی بیشترین امتیاز را دارد و مجردها در هر بخش ده امتیاز بیشتر کسب می کنند .
خوداشتغالی : این روش بیشتر برای هنرمندان و ورزشکاران و مشاغل مشابه کاربرد دارد و در سطح حرفه ای تر می باشد . متقاضیان این روش باید توانایی ایجاد شغل برای خود را داشته باشند و این موضوع را اثبات کنند . از مزایای این روش مهاجرت عدم نیاز به مدرک زبان است .

 

مهاجرت به کانادا با سرمایه گزاری

یکی از روش های مهاجرت به کانادا برای افرادی که تمکن مالی کافی را دارند روش سرمایه گذاری در کانادا است . برای سرمایه گذاری در کشور کانادا دو راه سرمایه گذاری فدرال و سرمایه گذاری استان کبک وجود دارد . روش سرمایه گذاری کبک جزو بهترین روش های سرمایه گذاری محسوب می شود که مزایای زیادی دارد ؛ از جمله مزایای سرمایه گذاری کبک می توان به عدم نیاز به مدرک زبان ، انتخاب محل اقامت توسط سرمایه گذار ، شانس پذیرش بالا و عدم نیاز به شرایط سنی اشاره کرد . قوانین اخذ ویزای استان کبک شامل سه مورد زیر می شود که رعایت آنها برای اخذ ویزا الزامی است :

داشتن سابقه مدیریت 2 سال در 5 سال گذشته

حداقل دارای سرمایه یک ملیون و ششصد هزار دلار به صورت ملک ، پس انداز یا ...

قرار دادن مبلغ 800 هزار دلار بدون سود به مدت 5 سال در یکی از بان کهای موردتایید دولت کانادا

سرمایه گزاری فوق از نوع سرمایه گزاری در دست دولت هست ، سرمایه گزاری های اهدایی و سرمایه گزاری به همراه کار آفرینی نیز دیگر روش های مهاجرت سرمایه گزاری به کانادا می باشند .

 

تولد فرزند در کانادا

کانادا بر اساس قانون خاک به نوزاد متولد شده در کانادا ، پاسپورت و تابعیت کانادایی میدهد .
تولد فرزند در کانادا باعث دریافت پاسپورت کانادایی فرزند میشود .
بر اساس قانون تابعیت و شهروندی کانادا ، فرزندی که در خاک کانادا متولد میشود ، بدون توجه به تابعیت والدینش ، شهروند کانادا محسوب میشود .
از این جهت والدین نوزاد هم میتوانند به راحتی ویزای بلند مدت کانادا را اخذ نمایند و با امتیاز داشتن فرزند در کانادا از بر نامه های مهاجرتی اقامت دایم کانادا را بدست بیاورند

پس از تولد نوزاد ، با گرفتن وکیلی مجرب میتوانید در سریع ترین زمان پاسپورت کانادایی نوزادتان اخذ نماید
موسسه حقوقی مهاجرتی دادپیشگان تحت نظر دکتر علی باغانی وکیل پایه یک دادگستری ، پروسه دریافت تابعیت کانادا از طریق تولد فرزند را تا زمان چشمگیری کاهش خواهد داد .

فرزند شما پس از تولد در کانادا چه امکاناتی بدست می اورد ؟

 •  پس از اخذ شهروندی کانادا میتواند در هر زمان و شرایطی وارد خاک کانادا شود و از امکانات رفاهی و درمانی و آموزشی بهره ببرد
 • به صورت رایگان از بهترین خدمات پزشکی کانادا میتواند استفاده کند
 • بدون ویزا به بسیاری از کشور ها سفرکند
 • میتواند به صورت رایگان در مدارس کانادا تحصیل کند
 • برای تحصیل در دانشگاه های کانادا از تخفیف ویژه ای برخوردار میشود و و میتواند از وام استانی هم استفاده کند .
 • برای حفظ شهروندی اش ، نیاز به اقامت و زندگی در کانادا ندارد .

توجه داشته باشید که کشور های که از قانون خاک پیروی میکنند ، قانون خون را هم در بر میگیرند .

 

در این مقاله سعی کردیم شما را با روش های قانونی مهاجرت به کانادا به طور مختصر آشنا کنیم تا بلکه بتوانیم شما را برای تصمیم گیری هرچه بهتر برای مهاجرت یاری کنیم . وکلای زبده و مشاوران با تجربه موسسه دادپیشگان تحت نظارت دکتر علی باغانی وکیل پایه یک دادگستری با تجربه بسیار در زمینه مهاجرت توانسته با تکیه بر دانش به روز و اطلاعات کامل ، سالانه افراد زیادی را راهی کشور کانادا کند و می تواند شما را نیز برای تصمیم گیری هرچه بهتر و انجام مراحل موردنیاز برای مهاجرت یاری رساند .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 • شعبه اصلی : تهران ، میدان فاطمی ، خیابان جویبار ، کوچه میرهادی شرقی ، پلاک 10 ، واحد 6
 • 021-88926279 || 021-88923854
 • info@dadpisheganco.com
 • فلکه دوم صادقيه ، بلوار آيت الله کاشانی ، نرسيده به خيابان مهران ، پلاک 91 ، طبقه 5 ، واحد 15
 • 021-44033678 || 021-44969468
 • info@dadpisheganco.com
 • ميرداماد ، ميدان مادر ، خيابان شاه نظری ، برج ناهيد ، طبقه 16 ، واحد 2
 • 021-22250617 || 021-22251140
 • info@dadpisheganco.com

Please publish modules in offcanvas position.