banner04

کار حین تحصیل در استرالیا

مخارج تحصیل مقوله ای است که همواره با ادامه تحصیل در کشورهای خارجی رابطه مستقیم داشته است. دانشجویان معمولا با گرفتن کمک هزینه تحصیلی، بورسیه کامل و یا کار کردن در کشور مقصد توانسته اند برای مخارج تحصیل خود راه حلی پیدا کنند. خوشبختانه دانشجوی خارجی اجازه کار در استرالیا را دارد. بعد از دریافت مجوز کار می توانید تا حداکثر هفته ایی 20 ساعات کار کنید. موسسه حقوقی دادپیشگان، مشاوره تخصصی برای اخذ پذیرش از دانشگاههای استرالیایی را در خدمت شما عزیزان قرار میدهد.

emplyment in australia

 

مجوز کار

دانشجویانی که بعد از تاریخ 26 آپریل 2008، ویزای دانشجویی خود را گرفته اند مجوز کار را نیز همزمان دریافت کرده اند. به هر حال اگر قبل از تاریخ ذکر شده ویزای خود را گرفته اید، باز هم می توانید کار کنید اما برای دریافت مجوز باید جداگانه اقدام کنید.

با در دست داشتن مجوز کار، می توانید تا حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنید. البته قبل از شروع رشته تحصیلی این اجازه را نخواهید داشت، حتی اگر ویزای دانشجویی را در دست داشته باشید. اگر خانواده را به همراه خود به استرالیا می آورید، همراهان شما نیز می توانند تا حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند. در صورتی که دانشجوی دوره کارشناسی ارشد یا دکترا هستید، همراهان شما می توانند بدون محدودیت زمانی در هفته کار کنند. اگر شما یا یکی از اعضای خانواده شما، از این قانون تخطی کنند ویزای دانشجویی نیز لغو خواهد شد.

استخدام در استرالیا

برای پوشش هزینه های تحصیل در استرالیا داشتن یک شغل، امری ضروری است. قبل از اقدام برای یافتن یک شغل در استرالیا باید یک سری مراحلی را بگذرانید. برای تسهیل فرآیند استخدام در ابتدا باید یک حساب بانکی افتتاح کنید تا کارفرما بتواند به آن دسترسی داشته باشد. بعد از این مرحله شما باید برای TFN یا Tax File Number اقدام کنید که آن را میتوانید از اداره مالیات استرالیا درخواست دهید. این نکته که از حقوق استخدامی خود آگاه باشید بسیار مهم است. شما باید در هرحال حقوق متناسب و عادلانه ای را بگیرید از این جهت نسبت به کارفرکمایانی که به شما "پول نقدی" میدهند یا مدتی را به عنوان دوره آزمایشی از شما استفاده میکند کاملا توجه کنید! قبل از استخدام در هرسازمان یا نزد هر کارفرمایی با شرایط پرداخت و شرایط آن آشنایی داشته باشید و قوانین قرارداد را به خوبی بخوانید.

چگونه در استرالیا کار پیدا کنیم؟

قبل از اقدام برای جستجوی کار در استرالیا شما به یک رزومه نیاز دارید. موسسات مختلفی در استرالیا هستند که در امر نگارش رزومه و بیان مهارت ها، تحصیلات و علایق شما را کمک میکنند. مهم است که رزومه شما بدون اشتباه زبانی باشد، پس توصیه میکنیم پس از نگارش آنرا با یک فرد مسلط به زبان انگلیسی چک کنید.

زمانی که رزومه خود را کامل کردید وقت آنست که دنبال یک کار بگردید:

-          میتوانید به یک مرکز خرید بروید و با در دست داشتن رزومه خود، از کارفرمایان راجع به موقعیت های خالی بپرسید. در صورت عدم وجود موقعیت خالی کاری در آنلحظه، میتوانید رزومه خود را نزد شخص بگذارید تا درصورت ایجاد موقعیت های بعدی از آن با خبر شوید. مهم است که در اولین دیدار لباس خوبی داشته باشید!

-          میتوانید از وبسایت های مشاغل صنعتی، شرکت های استرالیایی و کارفرمایان استفاده کنید. با رفتن به وبسایت و جستجو در بخش Employment شانس خود را برای استخدام امتحان کنید.

-          میتوانید از موتور های جستجوگر استرالیایی برای یافتن یک شغل نیمه وقت در استرالیا استفاده کنید. از این راه، میتوانید مشاغل دانشجویی با حقوق ها و ساعات کاری مختلف را بیابید. در زیر چند نمونه از وبسایت های کار در استرالیا را میبینید:

 1. https://www.seek.com.au/student-jobs
 2. https://au.indeed.com/Student-jobs
 3. https://studentedge.org/jobs

لزومی ندارد که برچسب ویزای روی پاسپورت را به کارفرما ارائه دهید. اطلاعات ویزای شما به صورت الکتریکی در اداره مهاجرت نگهداری می شود و همیشه در سیستم VEVO در دسترس خواهد بود. کارفرمایان، بانک ها و مراکز دولتی در هر زمانی می توانند از این سیستم استفاده کنند. اطلاعات بیشتر در مورد VEVO را می توانید از سایت DIAC بردارید.

انواع کار دانشجویی

دانشجویان خارجی معمولا در فروشگاه ها، مشاغل جزئی در ادارات و دانشگاه ها مشغول به کار می شوند. بسته به سن و نوع کاری که دارید می توانید 20$ تا 50$ در هر ساعت در آمد داشته باشید. در صورتی که در روزهای شنبه و یا تعطیلات عمومی کار کنید، در آمد بیشتری کسب می کنید.

یکی از روش های معمول کسب درآمد دانشجویان خارجی، تدریس خصوصی به دانشجویان جوان تر هم رشته خود و یا آموزش زبان به دانشجویان دیگر می باشد. از راه تدریس خصوصی می توانید تا ساعتی 50$ درآمد داشته باشید!

کارهای عادی

این کارها شامل مواردی است که به تخصص نیاز ندارد و تنها لازم است که شما منظم و سخت کوش باشید. نمونه ای از این مشاغل خشک شویی، پیش خدمتی و کار در مزرعه است. پیدا کردن این نوع کارها بسته به شلوغی و تردد محل زندگی دارد.

کار در دانشگاه

کار کردن در محوطه دانشگاه علاوه بر کسب درامد به دانشجو فرصت ارتباط با سایر افراد و کسب تجربه های جدید را میدهد. برای کار در دانشگاه شما حتما باید مهارت های زبانی و ارتباطی قوی داشته باشید. این نوع کارها بسیار محدود اند و شما باید خیلی خوش شانس باشید تا در دانشگاه مشغول به کار شوید.

کارآموزی

اکثر شرکت های استرالیایی به دانشجویان اجازه شرکت در برنامه های کارآموزی خود را میدهند. این برنامه ها علاوه بر حقوق، برای شما تجربه کاری را نیز به ارمغان میاورد.

نیروی داوطلب

موقعیت های داوطلبی متعددی برای دانشجویان با انگیزه خارجی در استرالیا وجود دارد. کار داوطلبانه به شما تجربه کاری، ارتباطات اجتماعی و موقعیت های دیگری میدهد. برای مثال کار کردن در خیریه های مختلف در در ایالت NSW این فرصت را به شما میدهد تا علاوه بر حضور در یک جامعه کوچک از افراد دارای اهداف مشترک، بتوانید با تخصص های کاری مختلف مانند مدیریت، حسابداری، بخش اجرایی، فاندریزینگ و روابط عمومی بخوبی آشنا شوید.

موسسه حقوقی و مشاوره بین المللی دادپیشگان تحت نظارت دکتر علی باغانی، وکیل پایه یک دادگستری آماده ارائه خدمت به شما متقاضیان عزیز در امر پذیرش تحصیلی کشور استرالیا میباشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 • شعبه اصلی : تهران ، میدان فاطمی ، خیابان جویبار ، کوچه میرهادی شرقی ، پلاک 10 ، واحد 6
 • 021-88926279 || 021-88923854
 • info@dadpisheganco.com
 • فلکه دوم صادقيه ، بلوار آيت الله کاشانی ، نرسيده به خيابان مهران ، پلاک 91 ، طبقه 5 ، واحد 15
 • 021-44033678 || 021-44969468
 • info@dadpisheganco.com
 • ميرداماد ، ميدان مادر ، خيابان شاه نظری ، برج ناهيد ، طبقه 16 ، واحد 2
 • 021-22250617 || 021-22251140
 • info@dadpisheganco.com

Please publish modules in offcanvas position.