banner04

ثبت شرکت در فرانسه

درباره فرانسه

کشور فرانسه با نام رسمی جمهوری فرانسه در اروپای غربی واقع شده است این کشور بزرگترین کشور اتحادیه اروپا و اروپای غربی می باشد. ثبت شرکت در فرانسه با توجه به این که این کشور اقتصاد پویا و توسعه یافته ای دارد یکی از راه های مناسب برای اخذ اقامت این کشور است.

جمعیت کشور فرانسه بالغ بر 67 میلیون نفر گزارش شده است مرکز این کشور شهر پاریس می باشد که بزرگترین شهر فرانسه نیز به شمار میرود. فرانسه کشوری توسعه یافته است و از نظر اقتصادی قدرت بسیار بالایی دارد این کشور طبق بررسی های کارشناسان اقتصادی رتبه پنجم اقتصاد در جهان را اختیار دارد. یکی از دلایل ترغیب سرمایه گزاران خارجی برای ثبت شرکت در فرانسه همین اقتصاد پویا و توسعه یافته است. در این نوشتار موسسه حقوقی مهاجرتی دادپیشگان قصد دارد انواع و شرایط ثبت شرکت در فرانسه را بررسی کند و اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

برای ثبت شرکت در فرانسه قبل از هر چیز بهتر است قبل از هر چیز از یک مشاور حقوقی که اطلاعات دقیقی در مورد قانون و قواعد ثبت شرکت در فرانسه دارد کمک بگیرید.


ثبت شرکت در فرانسه

برای اخذ اقامت موقت و دائم در کشورهای اروپایی باید تمامی شرایط و ضوابط آن را بدانیم و بررسی کرده باشیم فرانسه نیز جزو همین کشورها می باشد. بهتر از قبل از ثبت شرکت در فرانسه به این کشور سفری داشته باشید و با شرایط این کشور آشنایی پیا کنید.

طبق نظر کارشناسان موسسه حقوقی مهاجرتی دادپیشگان ثبت شرکت در فرانسه بهترین راهکار برای اخذ اقامت این کشور است. در ادامه به معرفی انواع شرکت برای ثبت در فرانسه می پردازیم .

شما می توانید در فرانسه چهار نوع شرکت را به ثبت برسانید

 1. ثبت شرکت در فرانسه ( شرکت های تجاری یا SA )
 2. ثبت شرکت در فرانسه ( شرکت محدود یا SARL )
 3. ثبت شرکت در فرانسه ( شرکت سهامی ساده یا SAS )
 4. ثبت شرکت در فرانسه  ( شرکت معاملات شهری یا  SCI )

ثبت شرکت در فرانسه کار چندان سختی نیست البته نیاز به مدیریت و پشتکار فراوان دارد در کنار آن هم بهتر است از تجربیات کارشناسان که تجربه بیشتری در این امر دارند استفاده کنید.


 REGITER COMPANY FRANCE

 • ثبت شرکت در فرانسه ( شرکت های تجاری یا SA )

یکی از مرسوم ترین و رایج ترین راه های ثبت شرکت در فرانسه می باشد. در این نوع از شرکت ها باید سرمایه اولیه خود را به صورت شراکتی در نظر بگیرید میزان این سرمایه گزاری شراکتی حداقل 37000 یورو می باشد که در برخی از مواقع مبلغ بیشتری از شما توسط بانک ها اخذ می شود. یکی دیگر از شرایط آن وجود 7 سهامدار می باشد که باید تعهد کامل نسبت به میزان سرمایه خود بدهند.

 • ثبت شرکت در فرانسه ( شرکت محدود یا SARL )

ثبت شرکت محدود در فرانسه از پرمتقاضی ترین شرکت ها در فرانسه می باشد شرکت های محدود قوانین و ویژگی های بسیاری دارند که در این قسمت که توسط موسسه حقوقی مهاجرتی دادپیشگان جمع آوری شده است قصد داریم به تشریح آن بپردازیم در این نوع از ثبت شرکت در فرانسه که اخیرا میزان سرمایه اولیه آن توسط دولت فرانسه کاهش داده شده است ولی تعداد سهام دارانی که باید در این نوع شرکت سهام داشته باشند باید حداقل یک نفر باشد و نسبت به سهام خود تعهد کامل داشته باشند برای این نوع ثبت شرکت در فرانسه انتخاب مدیران ارشد و هیئت مدیره شرکت قوانین سختگیرانه تری نسبت به نوع تجاری اتخاذ شده است.

 • ثبت شرکت در فرانسه ( شرکت سهامی ساده یا SAS )

یکی از جدیدترین نمونه های ثبت شرکت در فرانسه می باشد که در واقع فرصت مناسب را به سرمایه گزاران خارجی می دهد که با شرکت های فرانسوی در تعامل باشند و سرمایه گزاری مشترک انجام دهند. این ثبت شرکت در ابتدا با قوانین سخت و دشواری صورت میگرفت ولی امروزه طرفداران و سرمایه گزاران خارجی بسیاری به آن علاقه مند شده اند از ملزومات آن می توان به پرداخت سرمایه اولیه 37000 یورو برای ثبت اشاره کرد که متقاضی ملزم است نیمی از این مبلغ را در ابتدا پرداخت کند. همچنین برای این نوع شرکت در فرانسه یک فرد به عنوان رئیس و دو فرد را به عنوان سهامدار معرفی کنید و نیازی به معرفی هیئت مدیره نمی باشد.

 • ثبت شرکت در فرانسه  ( شرکت معاملات شهری یا  SCI )

این نوع از ثبت شرکت همانند ثبت شرکت محدود است با این تفاوت که می توان آن را خصوصی کرد به همین دلیل نام دیگر آن را شرکت محدود خصوصی نامیده اند در این نوع از ثبت شرکت شما می توانید ملک و یا دفتری را در فرانسه برای کارکنان شرکت ثبت کنید در این شرکت سهام داران مسئولیت پرداخت تمام هزینه های شرکت را دارند و باید به طور مثال اگر تعداد سهام داران 2 نفر باشد باید بدهی ها نصف شود و هر کدام از سهام داران ملزم به پرداخت آن هستند.


 

 

 REGISTERING FRANCE

مراحل اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در فرانسه

 

 1. ارائه یک بیزینس پلن که توجیه اقتصادی برای دولت فرانسه داشته باشد. 
 2. بعد از تایید طرح توسط دولت شما باید اقدام به اخذ یک ویزای توریستی کنید و کارهای تاسیس شرکت را در آنجا پیگیری کنید.
 3.  پس از انجام کارهای تاسیس، فرد به کشور خود باز میگردد و برای اخذ ویزای کار اقدام میکند سپس به او یک ویزای یک ساله داده میشود و تا زمانی که شرکتی که ثبت کرده در حال فعالیت باشد ویزای او سالانه تمدید میشود .

برای اطلاعات تکمیلی در باره ی ثبت شرکت در فرانسه و یا سایر کشور های اروپایی با مشاورین موسسه ی حقوقی مهاجرتی دادپیشگان در ارتباط باشید.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در فرانسه :

 • مدارک ثبت تجاری همراه با فرم انتخاب اسم شرکت(توجه داشته باشید که شرکت دیگری به اسم مورد نظر شما ثبت نشده باشد )برای بررسی این موضوع به سایت زیر مراجعه کنید .

                                                                               Www.Icimarques.Com

 • توضیح کامل در باره ی زمینه ی کاری مورد نظر که برای انجام آن ثبت شرکت نموده اید و هدف از ثبت شرکت در فرانسه 
 • اطلاعات شخصی کامل سهامداران شرکت 
 •  اسامی و اطلاعات کامل مدیران شرکت و هیئت مدیره
 • توضیح کامل در باره ی نحوه ی تقسیم سهام بین سهام داران شرکت

کمک های مالی فرانسه برای ثبت شرکت در فرانسه :

طبق بررسی های موسسه ی حقوقی مهاجرتی دادپیشگان فرد متقاضی اگر شرکت خود را در مناطق کم جمعیت و غیر شهری فرانسه تاسیس کند دولت کمک ها و حمایت های مالی بسیاری به او ارائه خواهد داد مانند یارانه ی اتحادیه ی اروپا و کمک های مالی دولت مرکزی و وام های توسعه ی منطقه ایی و ...

مزایای ثبت شرکت در فرانسه را در این بخش بررسی خواهیم کرد.

 1. اخذ اقامت دائم و شهروندی فرانسه بعد از 5 سال 
 2. تردد راحت در بین کشورهای شنگن بدون هیچ محدودیت 
 3. عدم نیاز به ارائه ی مدرک زبان 
 4. با اخذ اقامت در فرانسه از طریق ثبت شرکت در فرانسه میتوانید از مزایای دیگر مانند تحصیل در فرانسه و برخورداری از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان استفاده کنید.
 5. در صورت ثبت شرکت در فرانسه شما میتوانید اقدام به خرید ملک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی خرید ملک در فرانسه میتوانید با مشاورین مجرب موسسه ی حقوقی و مهاجرتی دادپیشگان تحت نظارت وکیل مهاجرت مجموعه دکتر علی باغانی در ارتباط باشید و از راه های دیگر مهاجرتی ویا تحصیل در فرانسه اطلاعات کسب کنید.

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 • شعبه اصلی : تهران ، میدان فاطمی ، خیابان جویبار ، کوچه میرهادی شرقی ، پلاک 10 ، واحد 6
 • 021-88926279 || 021-88923854
 • info@dadpisheganco.com
 • فلکه دوم صادقيه ، بلوار آيت الله کاشانی ، نرسيده به خيابان مهران ، پلاک 91 ، طبقه 5 ، واحد 15
 • 021-44033678 || 021-44969468
 • info@dadpisheganco.com
 • ميرداماد ، ميدان مادر ، خيابان شاه نظری ، برج ناهيد ، طبقه 16 ، واحد 2
 • 021-22250617 || 021-22251140
 • info@dadpisheganco.com

Please publish modules in offcanvas position.