banner04

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه های زندگی برای زندگی دانشجویی همواره یکی از دغدغه های مهم دانشجویان بوده است. محاسبه هرچه دقیق تر قیمت خانه، خورد و خوراک و پوشاک یکی از مواردی است که تقریبا هر دانشجویی آنها را مد نظر میگیرد. در اینجا به تشریح بیشتر مخارج زندگی دانشجویی در استرالیا میپردازیم. موسسه حقوقی و مشاوره بین الملل دادپیشگان شما را در امر پذیرش تحصیلی استرالیا تا انتها کمک میکند.

cost of living in Australia

 

هزینه های زندگی در استرالیا

کیفیت زندگی در استرالیا در میان بالاترین ها در دنیا قرار دارد. با این حال هزینه زندگی و شهریه دانشگاه در استرالیا هنوز به نسبت کشورهایی همچون آمریکا و انگلیس پایینتر است. در زمان اقدام برای ویزای تحصیلی استرالیا متقاضی باید ثابت کند که پول کافی برای پوشش تمامی هزینه های تحصیل و زندگی را در مدت زمان اقامت خود در استرالیا دارد و برای پرداخت هزینه ها نیاز به کار در استرالیا ندارد. با این حال دانشجویان می توانند بصورت پاره وقت در استرالیا کار کنند. برای آشنایی با نحوه استخدام و یافتن شغل دانشجویی در استرالیا میتوانید به صفحه کار در حین تحصیل در استرالیا مراجعه نمایید.

بطور کلی هزینه زندگی در استرالیا بسته به منطقه جغرافیایی بسیار متغیر است. هر چه مناطق روستایی تر و دور از شهر باشند (مانند مناطق غربی و شمالی استرالیا) هزینه ها کمتر میباشد. و بالعکس هر چه مناطق مورد نظر شهری تر باشند (مثل سیدنی) این هزینه ها بیشتر میشود. برای مثال اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مناطق روستایی تر حدود 1000 دلار ماهیانه می باشد و همان آپارتمان در مناطق شهری تر تا 1750 دلار در ماه می تواند باشد. اجاره خوابگاه در دانشگاه می تواند به مراتب ارزانتر باشد (حدود 750 دلار در ماه). همچنین می توان آپارتمان های چند خوابه را با دانشجویان دیگر شریک شد و هزینه اجاره و سایر هزینه ها را نیز تقسیم کرد. میتوانید از سایت رسمی دولت استرالیا برای تحصیل، بروز ترین و دقیق ترین آمار هزینه های دانشجویی را داشته باشید.

 

 

هزینه های جانبی
یک دانشجوی خارجی سطح متوسط حدود 360$ در هفته می پردازد که این هزینه شامل مواردی مانند خوابگاه، غذا، پوشاک، تفریحات، خمل و نقل و تلفن میگردد. به خاطر داشته باشید که این مبلغ بسته به محل زندگی، شیوه زندگی و حتی رشته تحصیلی شما متفاوت خواهد بود. در اینجا اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های زندگی و شهریه دانشگاه ها ذکر شده است. بهتر است بدانید یکی از بهترین راه های کسب اطلاعات در مورد هزینه های زندگی ، بررسی این هزینه ها در وبسایتهای مرتبط است. برای نمونه چندی از هزینه های تفریحی در زیر آمده است:

باشگاه ورزشی: 70 دلار

کارت عبور و مرور با وسایل نقلیه عمومی: 120 دلار

بنزین: 1.50 دلار به ازای هر لیتر

تاکسی: 2 دلار به ازای هر کیلومتر

هزینه رستوران: 16 تا 75 دلار بسته به نوع رستوران

رستوران های فست فود: 8 دلار به ازای هر وعده غذایی

 

بیمه دانشجویی استرالیا (OSHC )

همانطور که می دانید بیمه دانشجویی در استرالیا اجباری می باشد. معمولا مراکز آموزشی خود ترتیب این بیمه را برای دانشجو می دهند. هزینه ی بیمه برای یک شخص مجرد سالانه  در حدود 550$ و برای یک زوج 3000$ و یک  خانواده 5000$ می باشد. در نظر داشته باشید که هزینه بیمه اجباری است و نمی توانید آن را از مخارج خود حذف کنید و ضمنا بایستی خود را برای  کل طول دوره تحصیلی قبل از ورود بیمه نمایید.

 

شهریه دانشگاه ها، مدارس و دیگر مراکز آموزشی

همان طور که می دانید به عنوان یک دانشجوی خارجی، شهریه دانشگاه خود را باید پیش از شروع هر ترم بپردازید. آگاه باشید که برخی موسسات آموزشی در استرالیا علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه های دیگری نیز دارند مانند: کتابخانه، آزمایشگاه، امکانات ورزشی و گردشگری. برخی هزینه ها نیز مانند تجهیزات معماری یا عکاسی، خاص رشته انتخابی شما هستند و برخی هزینه ها نیز مانند خرید کتاب و نوشت افزار عمومی می باشند. بیشترین اطلاعات را در این زمینه می توانید از موسسه آموزشی خود دریافت کنید.

 

هزینه های تحصیلی

بسته به این که بخواهید وارد مدارس خصوصی یا دولتی استرالیا شوید و یا در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا شوید، هزینه های متفاوتی پیش روی شماست. بهترین راه، مراجعه به وبسایت دانشگاه یا مدارس استرالیایی و اطلاع از آخرین قیمت های آن است. هزینه های تحصیل در استرالیا به طور کلی به شرح زیر است:

 • مدارس دولتی: بین ۱۰،۰۰۰ تا ۱۸،۰۰۰ دلار استرالیا در سال
 • مدارس خصوصی: بین ۲۵،۰۰۰ تا ۶۰،۰۰۰ دلار استرالیا در سال
 • پیش دانشگاهی (طول دوره ۱ تا ۲ سال): بین ۲۵،۰۰۰ تا ۳۰،۰۰۰ دلار استرالیا در سال
 • دانشگاه - کارشناسی (طول دوره از ۲/۵ تا ۵ سال)، کارشناسی ارشد (طول دوره از ۱ تا ۳ سال) و دکتری (طول دوره از ۲/۵ تا ۵ سال) و غیره: بین ۲۵،۰۰۰ تا ۳۵،۰۰۰ دلار استرالیا در سال
 • پزشکی و دندانپزشکی (طول دوره بین ۴ تا ۷ سال): بین ۴۵،۰۰۰ تا ۷۰،۰۰۰ دلار استرالیا در سال
 • دوره های زبان: بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار استرالیا در هفته
 • هزینه زندگی: سالانه حداقل ۲۰،۰۰۰ دلار استرالیا

 

هزینه خوابگاه و محل اقامت

هزینه محل اقامت دانشجو نیز از جمله موارد هزینه تحصیل در استرالیا است. در میان انواع محل اقامت دانشجویی در استرالیا، خوابگاه‌های دانشجویی و زندگی با خانواده استرالیایی‌ها به ترتیب با هزینه ۲۷۰ تا ۳۷۰ و ۲۵۰ تا ۳۵۰ دلار در هفته پایین‌ترین هزینه‌ها را دارند. آپارتمان‌های یک خوابه نیز بسته به ایالت و شهرهای مختلف حدودا بین ۲۵۰ تا ۴۰۰ دلار به صورت هفتگی هزینه در بر خواهند داشت. هزینه ذکر شده تنها بخشی از هزینه تحصیل در استرالیا می‌باشند و با توجه به توضیحات ارائه شده می‌توان گفت، با توجه به کیفیت و آینده تحصیل در استرالیا، اقدام به این مهم بسیار پیشنهاد می‌شود.

به خاطر داشته باشید که دانشجویان می توانند تا ۲۰ ساعت در هفته در ایام تحصیل و به صورت نامحدود در تعطیلات کار دانشجویی داشته باشند.

 

 

موسسه حقوقی دادپیشگان تحت نظارت دکتر علی باغانی  وکیل پایه یک دادگستری با سابقه درخشان در امر مهاجرت تحصیلی و داشتن صد ها پرونده موفق در این خصوص، آماده ارائه خدمات مشاوره ای، اخذ پذیرش و ویزای توریستی استرالیا برای شما متقاضیان عزیز است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 • شعبه اصلی : تهران ، میدان فاطمی ، خیابان جویبار ، کوچه میرهادی شرقی ، پلاک 10 ، واحد 6
 • 021-88926279 || 021-88923854
 • info@dadpisheganco.com
 • فلکه دوم صادقيه ، بلوار آيت الله کاشانی ، نرسيده به خيابان مهران ، پلاک 91 ، طبقه 5 ، واحد 15
 • 021-44033678 || 021-44969468
 • info@dadpisheganco.com
 • ميرداماد ، ميدان مادر ، خيابان شاه نظری ، برج ناهيد ، طبقه 16 ، واحد 2
 • 021-22250617 || 021-22251140
 • info@dadpisheganco.com

Please publish modules in offcanvas position.